"Bambusowe - Love"

02-08-2019

Czym właściwie jest cudowny bambus wykorzystywany w produkcji artykułów dla Dzieci i Dorosłych ?


   Mianowicie, to tzw. wiskoza bambusowa, która jest pozyskiwana mechanicznie z łodyg bambusa. Określenie naturalnie nie ma tutaj znaczenia. Nie jest to proces naturalny. Cuda nie istnieją. Dlaczego jest uważany za ekologiczny ? Bambus rośnie bardzo szybko, jego uprawa jest szybsza i wydajniejsza, co oznacza, że nie wykorzystuje się środków chemicznych i jest przyjazny dla środowiska. Dodatkowo bambus posiada właściwości anty-grzybicze oraz antybakteryjne. Jednak ulegają one niemal całkowitemu zniszczeniu podczas produkcji tkaniny bambusowej.


Nieprawdą jest , że tkanina bambusowa jest biodegradowalna. Gdyby tak było produkty wykonane z "bambusa" uległy by szybkiemu niszczeniu podczas użytkowania np. prania. Również cudowne właściwości chroniące przed promieniowaniem UV są mitem. Wielu rodziców, żyje w przekonaniu, że tkanina ochroni ich dzieci przed promieniowaniem. Pamiętajmy o bezpieczeństwie i zdrowiu swoich dzieci.


Dlaczego bambus ?
Włókno bambusowe ma właściwości higroskopijne, czyli doskonale wchłania wodę, dzięki czemu świetnie nadaje się na ręczniki, otulacze i kocyki. Termoregulacyjne, co oznacza, że tkanina bambusowa nie grzeje i nie chłodzi. Jest idealna na lato ponieważ odprowadza wilgoć. Zimną pochłania wilgoć z otoczenia, izolując ją od skóry, co powoduje uczucie ciepła.


Zalety tkaniny bambusowej
Tkanina bambusowa ma swoje zalety. Jest delikatna, miękka, miła w dotyku, dobrze się układa, zajmuje mało miejsca, nie traci koloru, szybko schnie, uniemożliwia rozmnażanie bakterii, jest antyalergiczna czyli nie powoduje odczynów alergicznych.
Dlatego idealnie nadaje się dla delikatnej skóry niemowlęcia i starszych dzieci oraz jest bardzo trwała- czyli warta swojej ceny ;)